| Wielschuurmiddelen | Koelboronnitride |
|---|---|
| Bindmiddel | Metaal, Hars, Ceramisch, Hars of Ceramisch, A |
| Binding | gegalvaniseerd in entrepot |
| Verpakking | Doos en kartonnen |
| Gebruik | Slijpen |
| Wielschuurmiddelen | Koelboronnitride |
|---|---|
| Grutten | B181 |
| Wieldiameter | 350 mm |
| Bond | met een breedte van niet meer dan 15 mm |
| Vorm | Rond |
| CBN wheel Size | 250*14*32*10mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, bowl etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin or Ceramic,A |
| Grit size | B80/100 |
| band saw sharpening CBN grinding wheelSize | 127*14.5*12.7mm |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, bowl etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin or Ceramic,A |
| Grit mesh | 151 181 213 etc |
| band saw sharpening CBN grinding wheelSize | 4 5 6 8 10 inch etc |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, bowl etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin or Ceramic,A |
| Grit mesh | B151 B181 B213 etc |
| CBN wheel Size | 152*17*31.75mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, bowl etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin or Ceramic,A |
| Grit size | B100/120 |
| CBN wheel Size | 152*4.11*31.75mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, bowl etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin or Ceramic,A |
| Grit size | B100/120 |
| CBN wheel Size | 88*17*12.7mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, bowl etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin or Ceramic,A |
| Grit size | B120/140 |
| Kleur | Amber |
|---|---|
| Afmeting | 8 inch. |
| Binnengat | 31.75mm |
| Grit | B181 |
| Type obligatie | met een breedte van niet meer dan 15 mm |
| Kleur | Zwart |
|---|---|
| Afmeting | 8 inch. |
| Binnengat | 31.75mm |
| Grit | B181 |
| Type obligatie | met een breedte van niet meer dan 15 mm |